Deski elewacyjne plus tynk

Wykończenie domu jest niezwykle istotnym elementem. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że o ile do wnętrza wszystkich domów dostęp ma ograniczone grono ludzi, o tyle elewację domu mogą oglądać wszyscy. A jak wiemy, wielu z nas przywiązuje ogromną uwagę do tego, jak prezentuje się część zewnętrzna naszego domowego otoczenia. Przez jakiś czas bardzo popularne było zdobienie domu tynkami oraz gipsowymi czy styropianowymi sztukateriami elewacyjnymi takimi jak różnego rodzaju gzymsy i profile. Dzisiaj jednak historia znowu zatoczyła koło i wracają do łask deski elewacyjne, które coraz częściej są wykorzystywane w tworzeniu ozdobnych elementów elewacji. W przypadku połączenie elewacji tynkowej z elewacją drewnianą możemy uzyskać zaskakujące i bardzo atrakcyjne wizualnie efekty. Chcąc, aby nasz dom był wyjątkowy, za sprawą przemyślanego projektu możemy nadać mu niezwykle oryginalnego charakteru, w którym połączone z tynkiem deski elewacyjne stworzą całkowicie unikalną kompozycję.

Jakie proporcje?

Zasadniczą kwestią zarówno pod względem finansowym, jak i wizualnym jest ustalenie już na samym początku, jakie mniej więcej będą proporcje naszej tynkowo–drewnianej kompozycji.

Trzeba pod uwagę koniecznie wziąć taki fakt, że deski elewacyjne są nieco droższe od tradycyjnego krycia tynkiem, dlatego też, jeżeli mamy ograniczone fundusze, lepiej jest potraktować elewację drewnianą jedynie jako ozdobny dodatek dekoracyjny. Jednak w przypadku, kiedy nie musimy liczyć się zbytnio z kosztami, warto dodać jak najwięcej drewnianych elementów dekoracyjnych, ponieważ nadają one domowi niesamowitego polotu, który czyni go wyjątkowym i niezwykle uroczym obiektem. Umiejętnie zaprojektowana elewacja, która łączy tradycyjne tynki z gatunkiem szlachetnego drewna, potrafi całkowicie zmienić oblicze domu. Nie bez przyczyny tego typu rozwiązanie jest coraz częściej spotykane i z każdym rokiem staje się jeszcze bardziej popularne. Domy z drewnianą elewacją nie tylko są piękne, ale także świetnie izolują budynek przed zimnem i hałasem zewnętrznym.