Nietypowe rodzaje depresji

Depresja może mieć różne oblicza. W zależności od swojego podłoża, wysterują różne objawy. Ponadto, każdy z nas może odczuwać coś innego. Niestety, przez to, że występują różne objawy, bardzo łatwo chorobę tę pomylić z inną. Poniżej przedstawimy kilka nietypowych postaci depresji. Warto się im przyjrzeć i jeśli zaobserwujemy je u siebie lub u naszych bliskich, koniecznie należy zareagować – psychiatra to najlepsza osoba, która potrafi rozwiązać problemy depresyjne.

Psychiatra na pewno będzie konieczny, jeżeli dopadnie nas depresja atypowa, sezonowa czy też krótkotrwale nawracająca. W depresji atypowej można zaobserwować wzmożenie łaknienia. Osoba chora znacznie więcej je, najczęściej są to słodycze i inne pokarmy słodkie. Co więcej, pacjent taki skarży się na senność, która dopada go w ciągu dnia i narzeka na ociężałe kończyny. Co więcej, odczuwa również pustkę oraz osamotnienie oraz bardzo boi się odrzucenia. Psychiatra zawsze powinien zastosować tutaj pogłębione badania, a także dokładny wywiad.
Kolejny rodzaj depresji to depresja sezonowa. Depresja ta nazywana jest inaczej zaburzeniem afektywnym sezonowym – ZAS. Czym charakteryzuje się ten rodzaj depresji? Najczęściej mamy tu do czynienia z powracającymi objawami, najczęściej o tej samej porze roku. Bardzo często jest to okres jesienno – zimowy. Niekiedy, może być ona niezwykle podobna do depresji atypowej i przybierać jej objawy.

Nawracające zaburzenia depresyjne, to kolejny nietypowy rodzaj depresji, w którym konieczna staje się pomoc profesjonalisty – psychiatra http://kielczyk.pl/psychiatra-konsultacje-psychiatryczne z pewnością bardzo szybko ją rozpozna. Ten rodzaj depresji polega na nawracających i pełnych objawach depresyjnych. Objawy depresji czasem nawracają bardzo często, np. co miesiąc i utrzymują się przez kilka dni. Psychiatra to osoba, która może Ci pomóc. Naprawdę warto w to uwierzyć. Stany depresyjne, zwłaszcza te nieoczywiste są trudne do zdiagnozowania i często nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi sami. Bardzo ważna jest pomoc specjalisty, który zna wiele metod na to, aby nam pomóc.